مظنونین با روش اثرانگشت DNA، به راحتی شناسایی می‌شوند

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه:

مظنونین با روش اثرانگشت DNA، به راحتی شناسایی می‌شوند

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: غیر از شهرستان ثلاث باباجانی همه شهرستان‌های دیگر در استان دارای مرکز پزشکی قانونی هستند و بار این شهرستان را نیز پزشکی قانونی سرپل ذهاب و جوانرود متحمل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آرش سالاری در نشستی با اصحاب رسانه استان کرمانشاه اظهار کرد: پزشکی قانونی از لحاظ پرسنل بسیار محدود است به گونه‌ای که در سراسر کشور تنها دارای 3 هزار پرسنل است و کمتر از پرسنل آموزش و پرورش استان کرمانشاه می‌باشد، اما وظیفه این نهاد بسیار حساس است به گونه‌ای که می‌تواند آینده بسیاری از افراد وخانواده‌ها را رقم بزند.

وی تصریح کرد: پزشکی قانونی کرمانشاه در 5 حوزه فعالیت می‌کند که بیشترین خدمات مربوط به معاینات بالینی است. در واقع آمارهای سال 89 نشان می‌دهد خدمات در این بخش 81 درصد کل خدمات را به خود اختصاص می‌دهد، این آمار در بخش خدمات آزمایشگاهی 15 درصد، در بخش تشریح اجساد سه درصد و در بخش کمیسیون پزشکی یک درصد می‌باشد و بقیه خدمات نیز به بخش آموزش اختصاص دارد.

وی فعالیت آزمایشگاهی پزشکی قانونی را در چهار بخش سم‌شناسی، آزمایشگاه پاتولوژی، آزمایشگاه سلولوژی و آزمایشگاه DNA عنوان کرد و گفت: در بخش آخر جزو 10 قطب برتر کشور هستیم و در این بخش برنامه طولانی مدتی به نام اثر انگشت DNA داریم که به کمک آن با استفاده از نمونه‌های بافتی، مظنونین را شناسایی می‌کنیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه به آمار معاینات به تفکیک جنسیت و مقایسه آن در سال‌های 88 و 89 پرداخت و گفت: در سال 89 نسبت به سال قبل از آن 18 درصد رشد آمار معاینات داشته‌ایم که این آمار در خصوص نزاع 15 درصد و صدمات ناشی از تصادف بیش از 18 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با ارائه آمار مختلف به عملکرد شش ماهه اول سال 90 پزشکی قانونی استان اشاره کرد و گفت: آمار کل معاینات 27 هزار و 760 مورد، موارد آزمایشگاهی 5 هزار و 892 مورد، اجساد ارجاع شده هزار و 59 مورد و کمیسیون پزشکی 528 مورد بوده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران - کرمانشاه
سرویس: فقه و حقوق

/ 0 نظر / 25 بازدید